Natuurdocumentaire "Wolf"
De terugkeer van de wolf. Regisseur Cees en zijn team hebben meer dan duizend dagen doorgebracht in de bossen van o.a. Duitsland en Nederland om deze film te realiseren.
De wolf is een fascinerend dier dat een belangrijke rol speelt in de natuur. Jarenlang heeft Nederland het moeten stellen zonder toppredator: een roofdier dat boven aan de voedselketen staat. Met de terugkeer van de wolf hebben vele dieren weer een natuurlijke vijand. Zo houdt de wolf populaties van reeën, herten en zwijnen gezond. Boswachters van Natuurmonumenten zijn blij met de terugkeer van de wolf, als belangrijke schakel in deze kringloop. Zijn terugkomst zorgt voor meer natuurlijke processen. Als hij de ruimte krijgt.
De eigen woorden van Cees: "Het is natuurlijk prachtig dat de wolf na 150 jaar weer terug is in Nederland. Dit is een berkroning op het natuurbeleid van de afgelopen decenia waardoor het ecosysteem zich zo hersteld heeft dat de wolf zich in onze bossen weer thuis voelt.
Producent Sander Emmering: "Dit is een heel bijzondere film en Cees heeft als regisseur een uitzonderlijke prestatie geleverd. Wolven zijn zeer schuwe dieren en zodoende is het al heel bijzonder als je ze in het wild ziet, maar een film over ze maken is bijna onmogelijk, als je het dier in het wild respecteert." Dit heeft Cees waargemaakt.
Een film die jong en oud zal aanspreken.
Reservaties: Sofie Vandewalle, natuurpuntfilm@outlook.be, 0494 99 69 10
Tickets: VVK €9,00 - ADD €10,00
Na de film kan je met een drankje nog wat bijpraten. Dit gezellig onderonsje vindt plaats in café De Republiek, naast cinema Lumière. Best ook reserveren via website https://republiekbrugge.be/
Regisseur: Cees van Kempen
Gesproken taal : Nederlands gesproken
Duur : 1 uur 30 minuten
Wanneer?
26/03/2023 van 10u30 tot 12u30
Afspraakplaats
Organisatie
za17jun
Bree
