VOLZET Academy Natuur en landschap: natuurontwikkeling op akkers Rosdel
Academy natuur en Landschap: natuurontwikkeling op akkers in Rosdel
Natuurbeheer en natuurontwikkeling is geen eenvoudige taak in het kader van 50 jaar Natuurpunt oostbrabant hebben we dan ook een academy opgericht om de vorming en de kennis overdracht te stimuleren. Corona heeft ons deze activiteiten doen uitstellen maar ook na 51 jaar NPOB werken we verder aan vorming van onze beheerteam's.
Een reeks van 5 excursie's brengen onze beheerteam's samen rond diverse thema's met veldbiologen, terreinbeheerder en experten gaan we dieper in rond beheer keuze's, resultaten en aandachtspunten.
Natuurgebied Rosdel is één van de eerste grote natuurontwikkelings gebieden in de leemstreek, voor het eerst werd er op deze schaal droge akkers omgezet naar natuurgebied. Nu 22 jaar later laten we de resultaten zien en lichten we de aanpak toe.
Vertrekende van bodem, geologie gaan we over naar omvormingsbeheer, inrichting en kolonisatie van soorten. Deze vorming voor beheerteams en vrijwilligers wordt aangeboden door Academy natuur en landschap Natuurpunt Oost-Brabant.
Begeleiding van deze excursie
Jules Robijns pionier in natuurbeheer, bodem en geologie, Robin Guelinkxs top veldbioloog, voorzitter reservaten werkgroep medewerker en karteerder Inbo en Pieter Abts uitvoerder natuurbeheer, natuurpunt Hoegaarden en werkgroep natuur en erfgoed.
Nerm 165 einde van Nerm ,start van de Kassei weg terhoogte van Nerm n° 165, 3320 HOEGAARDEN
Bekijk op Google Maps