Natuurpunt en Arcadis werken samen aan biodiversiteitsherstel

Natuurpunt en Arcadis werken samen aan biodiversiteitsherstel
Biodiversiteit is essentieel voor het in stand houden van ecosystemen en daarmee een gezonde leefomgeving voor de mens. De afname van de rijkdom aan dieren en planten gaat in Vlaanderen echter erg snel. Natuurpunt en Arcadis zijn zich bewust van dit probleem en slaan de handen in elkaar. Samen gaan ze werken aan biodiversiteitsherstel via een methodologie die natuurgebieden naar voor schuift als structurele oplossingen.
Meer en meer bedrijven willen hun negatieve impact op natuur en biodiversiteit laten evolueren naar een neutrale of zelfs positieve impact, het zogenaande ‘No Net Loss’ of ‘Nature Positive’. Arcadis adviseert en begeleidt hen hierbij.
Daarvoor gebruikt Arcadis een methodologie die de huidige biodiversiteitsfootprint van een bedrijf berekent en uitdrukt in een internationaal meer en meer aanvaarde metric (Mean Species Abundance). In combinatie met de eigen ontwikkelde ‘Biodiversity Net Gain Calculator’ kan Arcadis vervolgens een concreet en pragmatisch actieplan opstellen om de biodiversiteit te verbeteren op het terrein van het bedrijf.
“Het is voor bedrijven echter niet altijd mogelijk ambitieuze doelstellingen zoals Nature Positive te bereiken op de eigen bedrijventerreinen, die dikwijls volgebouwd staan”, aldus Greet Vanderheyden. “In samenwerking met Natuurpunt zullen we onderzoeken hoe investeringen in natuurgebieden (in de vorm van steun voor aankoop van gronden en/of biodiversiteitsbevorderende ingrepen) kunnen meegerekend worden in de biodiversiteitsdoelstellingen van bedrijven.”
“Concreet betekent dit dat Arcadis de natuurprojecten van Natuurpunt voortaan naar voor schuift als structurele oplossingen voor bedrijven die een positieve impact op vlak van biodiversiteit willen realiseren”, vult Filip Hebbrecht,Account Manager bedrijven bij Natuurpunt, aan. “Natuurpunt zal op haar beurt deze methodologie bekend maken bij de bedrijven waar ze mee samenwerkt.”
“Vanaf nu willen we samen een positieve bijdrage leveren aan het verbeteren van de biodiversiteit bij onze bedrijfspartners. Zowel op het gebied van bewustwording als concrete implementatie zullen we daarvoor onze kennis en ervaring uitwisselen met elkaar en onze partners” aldus nog Filip Hebbrecht.
Lees meer nieuws over
Krijg de natuur in je mailbox
Natuurberichten, heet van de naald. 3x per week