
Zoals overal in Vlaanderen gaat het ook in Geel niet goed met de zwaluwen. Bij restauratie van gebouwen worden alle spleetjes gedicht, en vele dakgoten zijn niet meer geschikt om nesten van huiszwaluwen tegen te kleven. In Geel is er nog wel een mooie kolonie huiszwaluwen gevestigd aan de bloemmolens.
Die kolonie wil Natuurpunt Geel-Meerhout versterken. In totaal gaan we 15 kunstnesten hangen aan de gebouwen van de lagere school Ten Aard langs de weg Geel-Kasterlee. Dit is vlak in de buurt van de Bloemmolens. Drie kunstnesten hangen al aan de SAO school. Huiszwaluwnesten aan scholen hebben een belangrijke educatieve meerwaarde.
Ook de gierzwaluwen worden niet vergeten. De leerlingen van het Technisch Instituut der Kempen hebben 18 gierzwaluwnestkasten gefabriceerd, die allemaal worden gehangen aan het AZ Sint Elisabeth ziekenhuis te Geel. Het Technisch Instituut heeft ook de zwaluwkriebel te pakken. De vogelwerkgroep gaat daar een speciale ‘zwaluwles’ geven! Ook zouden we in de toekomst graag in samenwerking met de stad Geel een oeverzwaluwwand aanleggen aan de Dekshoevevijver, die dan ook kan gebruikt worden als vleermuisoverwinteringsplaats .
Zo zie je maar, dit is pas een begin, wij gaan voor onze zwaluwen!
Download de folder (.PDF, 900KB)