
Wie de Boeboeks en Natuurpunt kent zal kunnen beamen : hun queeste voor natuurbehoud ligt immers in dezelfde lijn. Geen wonder dan ook dat we sinds kort samenwerken.
Hoe het begon
Begin 2006 hebben Marc de Bel en Natuurpunt elkaar gevonden in het natuurgebied de Uitkerkse Polder (Blankenberge). Hier wonen immers (zoals in het Biezebos) Boeboeks die altijd te vinden zijn voor een fantastimastisch en keutelleuk verhaal dat Marc schreef samen met juf Leilah Lierman. Het werd de basis van een nieuw keispannend avontuur “Het pimpelpaarse Polderspook”.
| Piepel en Soeza joelen van geluk. Ze gaan op vakantie naar de Uitkerkse Polder. Daar woont tante Salie. Pret verzekerd! Tot opeens Micra, een ziek muisje, het hol wordt binnengebracht. Het beestje heeft hevige maagkrampen en het melkkruid is op! Deze geneeskrachtige plant is alleen te vinden ver van het hol, voorbij de Uilenberm en de zompige velden. Maar dit schrikt de dappere Boeboeks niet af, ook al spookt daar een pimpelpaarse griezel rond … |
Zelf aan de slag
- lees één van de Boeboek-boeken, in de tweede helft van 2008 komt een tweede Natuurpunt-Boeboeksboek uit “De gele Gifsmurrie” dat zich afspeelt in de natuurgebieden Zwarte Beek, het Mechels Broek, de Blankaart en de Bourgoyen-Ossemeersen
- volg met je (klein)kinderen de groene sporen van de Boeboeks en ontleen een Boeboektas in het bezoekerscentrum de Uitkerkse Polder. In de loop van 2008 komen er Boeboektassen in het wateringHUIS (Lommel) en Huyze Ernest Claes (Zichem).
- dokter zelf een Boeboekactiviteit uit, om je te inspireren hebben we met steun van Vlaams Minister van Jeugd Bert Anciaux een Boeboek-handleiding uitgewerkt (oh ja, vergeet het niet door te spelen aan ons)
Meer info: Hans Marijns,
hans.marijns@natuurpunt.be, Leuvensestraat 6, 3010 Kessel-Lo, 016-25 25 19, 0473/73.03.10.
Op avontuur met Piepel en Soeza
Je vindt de Boeboeks in verschillende natuurgebieden van Natuurpunt! In het bezoekerscentrum kan je een
Boeboek Rugzakje ontlenen met opdrachten en raadseltjes die je in het natuurgebied moet uitvoeren en oplossen. Dat is reuzepret gegarandeerd!
- Bezoekerscentrum Uitkerkse Polder (Natuurgebied Uitkerkse polder), rugzakje heel het jaar beschikbaar
- Bezoekerscentrum Mechels Rivierengebied (Natuurgebied Mechels Broek), rugzakje heel het jaar beschikbaar
- Natuur.huis Wateringhuis (Natuurgebied Vloeiweiden), rugzakje heel het jaar door beschikbaar
- Natuur- en milieucentrum De Bourgoyen, (natuurgebied Bourgoyen), de gezinsrugzakjes zijn het hele jaar door beschikbaar
- Bezoekerscentrum Landschap De Liereman (Natuurgebied Landschap De Liereman),rugzakje uit te lenen van het begin van de paasvakantie tot het einde van de herfstvakantie
- Huize Ernest Claes (Natuurgebieden Averbode Bos & Heide - Demerbroeken - Catselt), rugzakje heel het jaar door beschikbaar.
- Bezoekerscentrum VBC De Watersnip (Natuurgebieden Vallei van de Zwarte Beek-Hechtel-Eksel, Vallei van de Zwarte Beek-Beringen, Vallei van de Zwarte Beek-Lummen, Vallei van de Zwarte-Beek-Zelem, Willekensberg, Vallei van de Zwarte Beek-Venusberg), rugzakje uit te lenen van 1 juli tot 30 september, elke dag van 13u tot 16u-niet op maandag
- NEC De Rand (Natuurgebied Bergelenput), rugzakje heel het jaar door beschikbaar
Andere kinderactiviteiten in de natuur
Lees ook