Wat kan ik doen?
Klimaatverandering vormt een grote bedreiging voor de biodiversiteit. Ook jij kan Climate Change een halt toe roepen.
Ontdek hoe.
Onze natuur is niet enkel mooi om naar te kijken. Ook op culinair vlak weet ze ons te betoveren. Hieronder enkele toprecepten. Smakelijk!
Brandnetelrecepten
In het voorjaar verschijnen de eerste brandnetels, een moment om naar uit te kijken want net die jonge planten zijn erg voedzaam. Je kan de jonge toppen en malse, jonge blaadjes verwerken tot heerlijke soepen, pasta of kroketjes. En je hoeft niet bang te zijn voor een brandende keel. Als je ze overgiet met heet water doen ze geen vlieg meer kwaad. Klik hier voor onze overheerlijke recepten.
|
 |
Vleermuis koekjes
Benodigdheden: 250g bloem | 100g suiker | 1 pakje vanillesuiker | 1 ei | 125g boter | vleermuisvormpje of een goede losse hand Zo maak je ze: Meng de bloem, suiker, vanillesuiker, het ei en de boter in een kom. Roer en kneed alle ingrediënten goed tot een vast deeg. Laat het deeg een half uurtje rusten in de koelkast. Strooi wat bloem op het werkblad en rol het deeg vervolgens uit tot het ongeveer 1cm dik is. Snij met een vormpje of met een mes vleermuisjes uit het deeg en leg ze op een beboterde bakplaat. Laat de koekjes 5 minuten bakken op 175°C in een voorverwarmde oven (tot ze geel zijn met een licht bruin randje). Recept van Linde - Natuurpunt Brussel - Uit Passer - 2010/4
|
 |
Herfstrecepten
Noten, besjes of paddenstoelen: in de natuur vind je een heleboel eetbare dingen. Vooral in de herfst wemelt de natuur van gastronomische toppers. We selecteerden voor jou enkele culinaire deugden die je gewoon in de supermarkt kan vinden. Laat je verleiden door onze herfstrecepten. |

|