Amfibieën

Dankzij de nieuwe regelgeving kunnen we met maximum 10 (gids inbegrepen) gaan wandelen. We hebben dan ook 2 gidsen die een groep kunnen rondleiden, dus plaats voor maximum 9 deelnmers met mondmasker en de nodige afstand. Inschrijven verplicht!
Opgelet: er is een kwartier verschil in starttijd tussen de 2 wandelingen om corona-proef te kunnen vertrekken. Kom op tijd aub!
De amfibieën zijn gewervelde en koudbloedige dieren met een naakte, relatief gladde huid. Amfibie komt uit het Grieks en betekent dubbel-levend. Zij kunnen immmers zowel in het water als op het land overleven.
Amfibiën laten zich ook opvallen door de metamorfose in hun ontwikkeling: van larve in het water tot volwassene met longen en een ademhaling. De amfibieën uitstekende ecologische indicatoren, maar in de afgelopen decennia zijn amfibiepopulaties in diverse delen van de wereld er sterk achteruitgegaan.
We gaan de wereld van de kikker en de salamder gaan verkennen in de Gentbrugse Meersen.
Vertrek om 14.30 uur, terug voor het donker wordt. Afspraak in de Boer Janssensstraat in Gentbrugge. Voorzie regenkledij en stevig schoeisel. Een vergrootglas komt soms ook eens van pas.
Bereikbaarheid: bus 3 eindhalte DC Gentbrugge op 10 minuten wandelen, bus 9 de eindhalte Groeningewijk ligt aan de vertrekplaats.
Met de fiets via het jaagpad aan de Schelde, sla af in Oude Scheldeweg Gentbrugge en fiets tot op het einde.
Bekijk steeds de laatste berichten en corona-richtlijnen voor deze wandeling op www.wgbm.be
Vooraf inschrijven is verplicht via de onderstaande knop.
Boer Janssensstraat Eindhalte bus 9 - 10 minuten wandelen van eindehalte bus 3 - met de fiets via het jaagpad aan de Schelde afslaan in Gentbrugge de Oude Scheldeweg tot op het einde - ruime parkeermogelijkheden, 9050 Gentbrugge
Bekijk op Google Maps
Organisatie
Mede-organisatoren
Online inschrijvingen zijn gesloten voor deze activiteit.
Online inschrijvingen zijn gesloten voor deze activiteit.
