Beheerwerken in de Gavers - villaplasjes

Afbeelding
Bomen villaplasjes
Kristof
Geannuleerd

ANNULATIE WEGENS WEEROMSTANDIGHEDEN
Dag van de natuur

Zaterdag 22 november 2025 van 09:00 tot 12:00

Locatie: Villaplasjes in de Gavers.

Voor de mensen die de villaplasjes kennen, afspraak om 9u aan de poort van het gebied.

Voor de mensen die voor de eerste keer komen, afspraak aan het digitaal infobord op de parking in de Eikenstraat bij de molen om 8u45. Raadzaam is met de fiets te komen wegens niet veel parking dichtbij.

Na de zeer motiverende laatste beheerwerkdag in oktober waar er zowaar 21 vrijwilligers op af kwamen. Is het alweer tijd om de volgende samenkomst in te plannen.

22 november is zowaar voor Natuurpunt Gaverstrek een hoogdag. Dan vieren we in gans Vlaanderen de 'dag van de natuur.' Bij Gaverstreke gaat dit gepaard met 's morgens samen te komen met onze vrijwilligers om eens goed de handen uit de mouwen te steken. En dan s ’avonds is er een optreden van Begijn Le Bleu in Deerlijk - reeds uitverkocht. De vrijwilligers die al eens afkwamen op een beheerwerkdag weten dat werken bij natuurpunt meer is dan het werk zelf. Het is vooral de leute, de kameraadschap, het delen van kennis, het buiten zijn en het respect voor elkander dat men samenbrengt op een zaterdagochtend in de Gavers.

Deze keer verleggen we onze takkenscharen, kettingzagen en bosmaaiers naar de villaplasjes. Daar wachten ons een reeks statige knotwilgen die klaar moeten worden gemaakt voor de winter. Ze moeten als het ware worden ontdaan van hun wilde haren voor het jaar 2026 met een propere coiffure te beginnen. Stel dat we dit niet doen dan splijten deze bomen open en gaan ze dood. Kom zeker af ook al schrikt wat sleurwerk je af. Er is voldoende werk te doen. Fotografen zijn ook altijd welkom om promomateriaal te schieten. Mensen die de soep, pintjes, koeken etc. willen verdelen. Voor iedereen is wat wils. Zoals gewoonlijk zullen de conservatoren je bijstaan met toelichting over het gebied. En kunnen je uitleg geven bij de nieuwigheden die sinds deze zomer zijn aangelegd. Laarzen of goede stapschoenen en een paar werkhandschoenen zullen je zeker al een pak verder op weg helpen.

Voor de mensen die de villaplasjes kennen, afspraak om 9u aan de poort van het gebied.

Voor de mensen die voor de eerste keer zouden komen, afspraak aan het digitaal infobord op de parking in de eikenstraat bij de molen om 8u45. Raadzaam is met de fiets te komen wegens niet veel parking dichtbij.

Beheerwerken

Afspraakplaats

De Gavers
Eikenstraat 131 8530 Harelbeke België
Bekijk de locatie op de kaart
Gratis tickets
Niet ledenprijs
€ 0,00
Ledenprijs
€ 0,00

Wanneer

za 22 november 2025 - 09:00 tot 12:00