Bijenzoektocht op de Leeuwerk te Sint-Lenaarts

Afbeelding
Hommel
Hans Vanhulle
Nog 21 plaatsen beschikbaar

Domein de Leeuwerk maakte oorspronkelijk deel uit van de vele kleiputten in Sint-Lenaarts gelegen tussen de Groenstraat en de Vaartkant Links. Het terrein werd door de gemeente Brecht verworven in 1980 en doet sindsdien dienst als de gemeentelijke visgronden.

Het kenmerkt zich door een langgerekt open grasveld met aflopende hellingen van de voormalige kleiputten. Deze hellingen zijn ideaal voor wilde bijen. Behalve dat ze vrij open zijn, herbergen zij een unieke flora met planten typisch voor de heide of de zandgronden. In het voorjaar bloeien er ook veel wilgen en het is voornamelijk op die plant dat de meeste bijen in het voorjaar te vinden zijn. Kom kennis maken met de Grijze zandbij, Grasbij en de wespbijen. Zoek zelf ook mee naar de vele voorjaarssoorten

Afspraakplaats

– Parking Domein de Leeuwerk, Groenstraat,2960 Brecht (Iets voorbij de Groenstraat 20, aangegeven door de bruine richtingwijzer)

– Meebrengen als je het hebt: fototoestel, potjes en/of vlindernet.

Aangepast schoeisel naargelang het weer

Inventarisatie & studie

Afspraakplaats

Parking Domein de Leeuwerk
Groenstraat 2960 Brecht België
Bekijk de locatie op de kaart
Iets voorbij de Groenstraat 20, aangegeven door de bruine richtingwijzer
Gratis tickets
Niet ledenprijs
€ 0,00
Ledenprijs
€ 0,00
Tijdens je inschrijving kan je lid worden, en geniet je meteen van de ledenprijs (indien van toepassing)
Wanneer
za 29 maart 2025