JAARHAPPENING NATUURPUNT BEERSEL 4/02/2023
Algemene vergadering : geen saaie vergadering, maar
- een terugblik op onze activiteiten in 2022
- een vooruitblik op wat we in 2023 plannen
Voordracht:
Quercus, de eik als cultus- en cultuurboom in Europa
door Bart Backaert
Bart Backaert (°1962) is hoofd van de Groendienst van de Stad Aalst. Om tot meer diversiteit te komen, introduceerde hij er – intussen al 40 jaar geleden – een meer ecologisch en natuurvriendelijk beheer van de parken (zonder pesticiden!). Met succes : gazons zijn in de Aalsterse parken omgetoverd tot bloemrijke hooilanden. In het Stadspark van Aalst groeien zelfs al 5 soorten wilde orchideeën. De vijvers hebben er natuurlijke oevers en dood hout wordt er niet geweerd. En toch, de stedelijke parken ogen er prachtig en onderhouden.
Bovendien is Bart een wandelende encyclopedie die de wereld heeft afgereisd. Naast zijn passie voor de natuur en biodiversiteit is hij ook gepassioneerd door bomen.
Bart zal tijdens deze voordracht ‘DE EIK’ op een boeiende en humorvolle manier op de voorgrond brengen.
Receptie:
We sluiten af met een gezellig samenzijn, een toffe babbel, een glaasje en een stukje zelfgebakken taart.
Leden, kandidaat-leden, medewerkers, kandidaat-medewerkers, sympathisanten, … Iedereen is welkom. Heb je bovendien suggesties i.v.m. de werking van NATUURPUNT BEERSEL? Wees er dan zeker bij!
Destelheidestraat 66 Zaal: De Put, 1653 Beersel (Dworp)
Bekijk op Google Maps
Organisatie
