Mini-cursus Lichenen (korstmossen) in Kortrijk

Afbeelding
Cursus lichenen in Kortrijk
Natuurpunt
Nog 14 plaatsen beschikbaar

Lichenen (of korstmossen) zijn een symbiose van alg en schimmel en werkelijk overal te vinden in veel verschillende kleuren en vormen. Van kauwgomachtige plekken op (stoep)stenen, tot oranje rozetten op daken. Bijna elke boom heeft verschillende soorten op zijn schors. Als je ze wilt zien vind je ze overal.

Het zijn pioniers en zeer gevoelig voor luchtverontreiniging omdat ze hun voeding uit de lucht halen i.p.v. uit wortels, dus echte indicators van luchtkwaliteit.

Vals dooiermos, groot boerenkoolmos, zwarte grafkorst, rendiermos, gevorkt heidestaartje en muurzonnetje zijn maar enkele van de tot verbeelding sprekende namen.

Wil je meer leren over deze curieuze creaties van de natuur schrijf je dan in voor deze boeiende cursus die wordt gegeven door Paul Geyselings, een expert op gebied van lichenen.

Theorie op donderdagavond 15 mei 2025 van 19.30 tot 22.00 u in het NEC De Steenoven in Kortrijk, Schaapsdreef 29.

Excursie op zaterdag 24 mei 2025 van 14.00 tot 17.00 u, de locatie wordt meegedeeld in de cursus maar zal zich vooral bevinden rond het station van Kortrijk.

Prijs: € 15 (leden) en € 20 (niet-leden) te betalen via de link hieronder. Maximaal 25 personen kunnen deelnemen.

Cursus & workshop

Afspraakplaats

NEC "De Steenoven" Kortrijk
Schaapsdreef 29 8500 Kortrijk België
Bekijk de locatie op de kaart
NEC De Steenoven
Mini-cursus lichenen standaardticket
Niet ledenprijs
€ 20,00
Ledenprijs
€ 15,00
Voor niet-leden: bij lidmaatschap Natuurpunt wordt de meerprijs in mindering gebracht de avond zelf.
Tijdens je inschrijving kan je lid worden, en geniet je meteen van de ledenprijs (indien van toepassing)

Organisatie

Contact

Claude
Cottyn
Wanneer
  • Begindatum do 15 mei 2025 - 19:30 tot 22:00
  • Excursie Lichenen za 24 mei 2025 - 14:00 tot 17:00