5de Ride the Tide fietst door de Westhoek naar de klimaatmars.
Begin oktober fietsen tientallen klimaatactivisten terug langs de overstromingslijn van 2100. Dit keer starten ze op woensdag 1 oktober in het Noord-Franse stadje Blendecques, tegen St Omer. Eindpunt is de Klimaatmars in Brussel op zondag 5 oktober. Op donderdag 2 wordt door de Westhoek gereden.
Onderweg wordt er geflyerd voor de klimaatmars in Brussel – dit jaar eindbestemming – en zijn er bezoeken, ontmoetingen en activiteiten: we bezoeken onder meer het Front voor Drongengoed en ontmoeten vakbonden over de transitie in de industrie.
Wie een paar uur, een of meerdere dagen of heel de tocht wil meedoen, moet vooraf inschrijven via de website van Climate Express. Zeker als je wil intekenen voor een overnachting of maaltijd.
Dag 2: door de Westhoek: Boeschepe-Poperinge-Zedelgem
Dag 2 voert door de Belgische Westhoek. Na het ontbijt in Boeschepe fietsen we naar Poperinge voor het traditionele Belgische start-event op de markt, waar iedereen om 10.00 u. welkom is. In Roesbrugge en Krombeke ontmoeten we basisscholen. Verder zijn er stops voorzien in Westvleteren en Diksmuide vooraleer we ons logement Merkenveld bereiken in Zedelgem, niet ver van Brugge. Op het avondprogramma van dag 2 staat nog een hippe en leerzame klimaatquiz.
Bestemmingen per dag
Woensdag 1 oktober : Blendecques - Boeschepe (60km)
Donderdag 2 oktober : Poperinge - Brugge (68km)
Vrijdag 3 oktober : Brugge - Gent (65km)
Zaterdag 4 oktober : Gent - Dendermonde (40km)
Zondag 5 oktober : Dendermonde - Brussel (33km)
Praktisch
Alle info, zoals programmatie, inschrijven, prijs ... vind je op https://climate-express.be/ride-the-tide-2025-nl/ .
Nog vragen?
Climate Express Westhoek via [email protected] .
Ontvang nieuws over onze natuur en activiteiten rechtstreeks in je mailbox.
Abonneer je op onze nieuwsbrief