Je wordt met heel je gezin uitgenodigd om 50 jaar natuurbeheer en de uitbreiding van de Snoekengracht mee te komen vieren op zondag 4 mei. We zien elkaar aan Magazijn de Snoek, waar ook ruime parkeergelegenheid is aan het station.
We bieden een gevarieerd feestprogramma. Hierbij starten we met een feestelijk moment (13u30), de inhuldiging van het nieuwe informatiebord en een kort academisch gedeelte (14u00) met een toespraak van John Maes, Voorzitter van Natuurpunt Beheer.
Voor het brede publiek is er een familiegebeuren met keuze tussen de kortere traditionele orchideeënwandeling (2-tal km) of een gegidste landschapswandeling (5-6km) (vertrek 14 u en 14u30). Tijdens deze wandelingen kunnen we genieten van de bloeiende orchideeënpracht van de Snoekengracht. 50 jaar natuurbeheer laat je onderdompelen in soortenrijke dottergraslanden met duizende bloeiende brede orchissen naast vele andere typische hooilandsoorten. Maar je kan ook kennis maken met de uitbreiding eind 2024 van het gebied tot een robuust complex van circa 60 ha met de vallei van de Grote Vondelbeek en de kop van Koutemveld. In de vallei van de grote Vondelbeek wordt gewerkt aan herstel van de waterhuishouding en veenontwikkeling terwijl op de steile hellingen van de kop van Koutemveld met rolkeien en kalkrijk substraat ontwikkeld worden tot soortenrijk en structuurrijk grasland ( met Rosdel ( Hoegaarden) en Pertseveld ( Mene-Jordaan) als voorbeeld).
50 jaar Snoekengracht geeft ook een beeld van 50 jaar geschiedenis van de natuurbeweging.
Programma
13:30: Feestelijk moment met korte toespraken
13:50: Inhuldiging van nieuw informatiebord
14:00- 14:30: Kort Academisch gedeelte
FAMILIEGEBEUREN
14:00 : Vertrek van gegidste lange landschapswandeling en traditionele korte Snoekengrachtwandeling
14:30: Vertrek van gegidste lange Landschapswandeling en traditionele korte Snoekengrachtwandeling
Doorlopend: Natuurpuntcafé (met mogelijkheid voor een kleine hap vanaf 16u30) en tentoonstelling 50 jaar Snoekengracht
Afspraak: Magazijn De Snoek (tegenover ingang Snoekengracht), Stationstraat 59, Boutersem.
Parking: Parking Zuid NMBS Station Vertrijk.
Ontvang nieuws over onze natuur en activiteiten rechtstreeks in je mailbox.
Abonneer je op onze nieuwsbrief