Bos voor Iedereen: beMatrix schenkt 16.000m² nieuw bos aan Vlaanderen
Met de campagne Bos voor Iedereen wil Natuurpunt bossen planten in Vlaanderen. We kopen grond, planten bomen en zorgen dat die uitgroeien tot volwaardige bossen. Dit jaar planten we op 25 november 2018 nieuwe bossen aan; onder meer in Aalter. Daar wordt aan natuurgebied Ganzeveld een oppervlakte van 16.000 m² ingericht als nieuw natuurgebied. Dankzij onze partner beMatrix kan dit gebied aangekocht en ingericht worden.
beMatrix
beMatrix uit Roeselare is producent van het originele aluminium kadersysteem met grote gaten dat gebruikt wordt voor standenbouw, events en displays, en draagt duurzaamheid hoog in het vaandel.
Met de lancering van dit kadersysteem, in 1993, werd de eerste grote stap richting duurzaamheid gezet: de kaders zijn lichtgewicht, hebben een lange levensduur en kunnen in verschillende opstellingen gebruikt worden.
Maar ook in het dagdagelijkse handelen houdt het bedrijf zijn ecologische voetafdruk steeds in het oog: zo investeerden ze in een nieuw duurzaam machinepark, hebben ze het eco-kader een upgrade gegeven en installeerden ze heel wat zonnepanelen om hernieuwbare energie op te wekken.
Daarnaast investeert het bedrijf ook graag mee in projecten van externe partijen die bij hun filosofie aansluiten. Dit jaar kozen ze ervoor om Natuurpunt te steunen met de uitbreiding van natuurgebied Ganzeveld in Aalter.
Per 5 verkochte aluminium kaders van 1m x 2,5m financieren ze telkens 1 vierkante meter bos. Voor 2018 loopt dat op tot 16.000 m² bos. In het najaar nemen de medewerkers dan ook zelf de schop in de hand om de gesponsorde bomen mee aan te planten
Meer informatie
- www.beMatrix.com
- contact: Pieter Lecluyse – Global Marketing Manager p.lecluyse@beMatrix.com - 051/49 49 24
Bos voor Iedereen
Met een bebossingsgraad van amper 11% is Vlaanderen de bosarmste regio uit Europa. Vooral in de buurt van woonkernen zijn er niet genoeg bossen om in te spelen, lopen of wandelen. Daar willen we iets aan doen.
Met de campagne Bos voor Iedereen wil Natuurpunt bossen planten in Vlaanderen. Daartoe kopen we grond en zorgen ervoor dat er volwaardige bossen kunnen groeien. De aankoop van gronden is niet goedkoop maar zorgt er wel voor dat op lange termijn de bossen bos kunnen blijven.
Sinds de start in 2011 kon Natuurpunt intussen 550.000 m² nieuw bos aanplanten. In Ninove, Mechelen, Loppem, Lier, Kampenhout en Zottegem kan je het resultaat zien. Jonge bossen die de verbinding vormen met bestaande natuurgebieden en waar je kan wandelen en genieten. Dat alles werd mogelijk gemaakt dankzij de giften van vele duizenden gezinnen en bedrijven.
Waarom is bos belangrijk?
- In bossen heb je de tijd van je leven. Je kan er in bomen klauteren, betoverende paddenstoelen bekijken of genieten van zalige koelte op een warme dag. De plek om heerlijk te ontspannen met andere woorden.
- Natuurlijk bos is de enige thuis voor vele soorten planten en dieren.
- Voor mens en dier zijn bossen onmisbaar als onuitputtelijke bron van zuiver water en duurzame grondstoffen zoals hout.
- Bossen spelen een belangrijke rol binnen de klimaatproblematiek: als filter van de lucht en producent van zuurstof. Of om de temperatuur te regelen en water op te slaan in de bodem.
Lees meer nieuws over
Krijg de natuur in je mailbox
Natuurberichten, heet van de naald. 3x per week