Gilead plant nieuw broekbos in Boortmeerbeek
NOVEMBER 2024 - Met een 40-tal deelnemers verzetten de medewerkers van farmabedrijf Gilead uit Machelen een hele berg werk. De samenhangende groep ging door het slijk en trotseerde vorst en dauw om het plantterrein om te toveren tot een waardevol bos. Het was uitdagend om te planten in die natte putten, maar het resultaat ziet er best goed uit. De soorten die we plantten kunnen goed tegen een natte bodem. We hebben immers een valleigebied bebost.
Het wordt een broekbos. Zo heet dat, een bos met natte voeten. De 2000 zwarte elzen, wilgen, zomereiken, en tal van andere inheemse boomsoorten die goed gedijen op een natte bodem gingen stuk voor stuk de grond in, in natuurgebied "Boortmeerbeeks broek" en werden vervolgens geflankeerd door inheems struweel aan de nieuwe bosrand. Moeizaam, maar met succes. Menig natte sok getuige van de gedrevenheid en het doorzettingsvermogen van de ‘Green warriors’, zoals zij zichzelf –geheel terecht overigens- noemen. De aarde om de putjes te dichten was licht bevroren maar de eerste winterzon hielp een handje met de dooi. De ferm gemotiveerde groep collega’s slaagde erin om voor het tweede jaar op rij de ruime rand rond Brussel weer wat groener te maken. En leefbaarder.
Met zorg en kennis van zaken controleerden de vrijwilligers van Natuurpunt Boortmeerbeek de kwaliteit van de aanplant: de juiste bomen op de juiste plaats, niet te diep en niet te scheef. Met een 10 op 10 voor inzet en kwaliteit trokken de krijgers naar een verwarmd lokaaltje in de buurt om er te sneukelen en genieten van een boterham, gebakken kipfilets en een groenteschotel, verzorgd door de sterke achterban van de lokale Natuurpuntafdeling. Geheel verdiend. Van harte dank en proficiat.

Ontvang nieuws over onze natuur en activiteiten rechtstreeks in je mailbox.
Abonneer je op onze nieuwsbrief