Meer natuur in de Leievallei!

Meer natuur in de Leievallei!
Wij hebben bijzonder heuglijk nieuws voor de natuur in Wevelgem. Onze afdeling van Natuurpunt Wevelgem heeft 12,5 hectare aan gronden aangekocht in de Leievallei in de buurt van het Kloosterhof en de brug over de Leie. Het grootste deel had al decennia lang de bestemming van natuurgebied, maar was nog in intensief landbouwgebruik.
Voor onze streek is dat een "mega" aankoop en meteen een fantastische uitdaging om de natuur terug een plaats te geven in de Leievallei. We hebben al heel wat plannen en ideeën om alle kansen te geven aan herstel van de biodiversiteit. Een belangrijke doelstelling is om meer water in de vallei vast te houden, natte gebieden helpen om de temperatuur te milderen in de zomer. Zo wordt dit dus ook een belangrijk klimaatproject (Blue Dealproject).
Natuuruitbreiding vlakbij het centrum van onze gemeente biedt uiteraard ook heel wat mogelijkheden voor natuurbeleving en natuureducatie. Met dit project wordt de Leievallei het echte groene hart van Wevelgem. We gaan de komende jaren hard werken om dit natuurontwikkelingsproject te doen slagen!
Naast subsidies die we zullen krijgen van de Vlaamse overheid voor uitbouw van natuurgebieden, heeft ook de Gemeente Wevelgem een heel belangrijke ondersteuning gegeven! Onze vrijwilligers van afdeling Wevelgem moeten zelf ook nog 140.000€ verzamelen om de volledige financiering van het project rond te krijgen. We hopen dat jullie, onze leden ook zullen helpen en hun steentje willen bijdragen.
Wil je ons project steunen met een gift (fiscaal aftrekbaar vanaf 40 €), dan kan dit op rekeningnummer van Natuurpunt BE 56293021207588 met vermelding - project Leiekant Wevelgem -project nummer 5596 .
Iedereen mag meehelpen met dit project, neem vrijblijvend contact op via anne.braet@gmail.com of kristina@natuurkoepel.be
Foto: Tom Linster
Lees meer nieuws over
Krijg de natuur in je mailbox
Natuurberichten, heet van de naald. 3x per week