Ruim 2100 mensen trotseren de regen en springen voor schoon water tijdens Big Jump 2014
Ruim 2100 mensen trotseren de regen en springen voor schoon water tijdens Big Jump 2014
Meer dan 2100 mensen sprongen in rivieren en waterlopen om te pleiten voor proper water tijdens de Big Jump. De dertiende editie van dit evenement vond plaats op 28 locaties in heel Vlaanderen en werd bijgewoond door 6400 toeschouwers.
"Duizenden mensen die de gietende regen trotseren om te tonen dat ze bezorgd zijn om propere en levende waterlopen. Dat is een krachtig signaal aan de politici om waterkwaliteit op de politieke agenda te krijgen", zegt Chris Steenwegen, directeur van Natuurpunt. "De weg is nog lang. Zo komt van één op vijf Vlaamse gezinnen het afvalwater nog steeds rechtstreeks in de rivieren terecht."
Big Jump is een Europese actie, die in Vlaanderen georganiseerd werd door Natuurpunt, Bond Beter Leefmilieu en GoodPlanet Belgium en gesteund werd door Aquafin, Lampiris en EOS.
Lees het persbericht hier
Lees meer nieuws over
Krijg de natuur in je mailbox
Natuurberichten, heet van de naald. 3x per week