Storing Activiteiten Soms laadt de straatnaam niet bij het invoeren. Kies dan voor ‘online’. Bezorg ons het adres & link: [email protected] Meer info
Vrijwilligers helpen ruim 200.000 amfibieën veilig de weg over Nieuws Elk voorjaar staan de vrijwilligers van Natuurpunt klaar om duizenden kikkers, padden en salamanders veilig de weg over te helpen. Ook dit jaar was hun inzet onmisbaar. Met meer dan 200 acties in zeker 111 Vlaamse gemeenten, brachten ze 207.407 amfibieën veilig naar hun voortplantingspoelen. Geen overbodige luxe, want jaarlijks sneuvelen er duizenden amfibieën in het verkeer. Bovendien vormt de klimaatopwarming een bijkomende bedreiging voor deze kwetsbare dieren.
Bruggeneindse Goren Natuurgebied De Bruggeneindse Goren is een restant van de bijna helemaal verdwenen Goorheyde die ooit meer dan 1000 hectare groot was.
Gentbrugse Meersen Natuurgebied De Gentbrugse Meersen is een 270 ha groot open gebied ten zuidoosten van Gent. Natuurpunt en Stad Gent werken hier samen aan een natuurkern met ruimte voor speelnatuur. Het ligt tussen de bebouwde zones van Gentbrugge en de brede Scheldebocht die het begin van de Zeeschelde markeert. Samen met de Damvallei in Destelbergen vormt het gebied een grote groene vlek van 650 hectare bij Gent.
Amfibieën helpen in je vijver of kelder Pagina Het grootste deel van het jaar leven amfibieën op het land een onopvallend bestaan verstopt tussen gras en afgevallen bladeren. Tijdens de winter zitten ze onder de grond, beschermd tegen de koude. Maar in voortplantingstijd zijn ze op zoek naar water om hun eitjes in te leggen.
Waarheid of mythe: Helpt het om te plassen op kwallensteken? Nieuws Stel je voor, je gaat zwemmen in zee en plots word je gestoken door een kwal. Wat doe je dan best? In de volksmond zegt men dat je moet plassen op de steek om de pijn te verminderen. Maar, naast het feit dat dit waarschijnlijk heel onpraktisch is, klopt dit wel?
Ontvang nieuws over onze natuur en activiteiten rechtstreeks in je mailbox.
Abonneer je op onze nieuwsbrief