Nieuwe mediterrane bijensoort gevonden in België Nieuws In Zemst is een nieuwe bijensoort voor België ontdekt tijdens een inventarisatie voor de opmaak van het bijenplan. De meerjarige groefbij (Lasioglossum marginatum) is een soort die vooral in de landen rond de Middellandse Zee en Centraal-Europa voorkomt en heeft een unieke sociale levenswijze waarbij de koningin meerdere jaren leeft. Door klimaatopwarming komt deze soort steeds vaker voor in meer noordelijke regionen en is nu voor het eerst ontdekt in België in Zemst en in Dentergem. Ook in Nederland is deze bij dit jaar ontdekt.
26 nieuwe bijensoorten in ons land Nieuws Sinds het verschijnen van de Belgische Rode Lijst voor wilde bijen in 2016, werden er al 26 nieuwe bijensoorten voor ons land waargenomen. 11 andere soorten die uitgestorven gewaand werden, zijn inmiddels herontdekt. Dit brengt het totale aantal waargenomen bijensoorten in België op 421.
Torenvalk Soort De torenvalk is een kleine roofvogel. Het vrouwtje is rosbruin met donkere vlekken, het mannetje is iets minder gevlekt en heeft grijze kop en staart
Ontvang nieuws over onze natuur en activiteiten rechtstreeks in je mailbox.
Abonneer je op onze nieuwsbrief