Bezoekerscentrum Groene Vallei
Vaste activiteiten
Elke derde zondag van de maand vertrekt er vanaf het Bezoekerscentrum een gratis themawandeling met natuurgids. De wandelingen starten altijd om 10u, behalve in mei, wanneer we extra vroeg op pad gaan voor een vogelwandeling. Deelname is gratis, maar inschrijven is wel noodzakelijk.
In de maanden januari, februari en maart vertrekt de wandeltocht om 14u.
Daarnaast hebben we het gezellige SilsomCafé, waar een team van vrijwilligers zorgt voor een fijne plek om van een lekker drankje te genieten. Ook kun je in onze winkel, de SilsomShop, een breed scala aan natuurlijke producten kopen, zoals vogelvoer, voerhouders, insectenhotels, waterschalen, geschenken en gadgets voor jong en oud, evenals boeken over de natuur. Ook hebben we wandel- en fietsroutes beschikbaar, perfect voor een nieuw avontuur!
In de wintermaanden organiseren we bovendien een reeks lezingen, de Warme Winteravonden. Kijk voor het volledige programma op de agenda hieronder, Facebook of Instagram. Deelname is gratis, maar inschrijven is wel noodzakelijk.
We hopen je snel te verwelkomen!
Fietst u graag?
Wil je De Groene Vallei op een leuke manier ontdekken? Spring op de fiets en volg de bestaande knooppunten! Ons Bezoekerscentrum vind je handig gelegen op knooppunt 84. Perfect voor een fietstochtje door de prachtige natuur!
Knutsel je graag?
Dan zijn de SNUIT mini-workshops voor jou!
- De agenda van december 2025 is hieronder:
-
14 december: Knutselen met dennenappels
-
Winterwendefeest 27 december 2025
Winterwende wordt een feest van licht en warmte in de kortste en donkerste dagen van het jaar. Neem vanaf 15 uur deel aan workshops, voor jong en oud. We leren vuur maken (max. 12 kinderen), we maken cupcakes voor vogels of bakken croissants boven de vuurschaal.
Stap zodra het donker is, mee in een duisterniswandeling van 5 km “onder de sterren” door het Groot Veld. Breng gerust een zak- of hoofdlamp of lampion mee. Onderweg hebben ervaren astronomen ( van de Vereniging Voor Sterrenkunde Wega) hun telescopen opgezet en leren ze je met andere ogen kijken naar de sterrenhemel, met speciale aandacht voor de maan , Saturnus en Jupiter. En sluit de avond af met een heerlijk streekbier, glühwein of heerlijke verse soep met brood te koop in het SilsomCafé.
Bij bewolkt weer is er een vervangprogramma voor het telescoopkijken. De deelnemers worden daarvan verwittigd.
Wacht niet met je in te schrijven via de links hieronder, want de plaatsen zijn beperkt:
Vanaf 15:00: Winterwendefeest: Workshops | Natuurpunt
Vanaf 17:00: Winterwendefeest: Astronomische duisterniswandeling | Natuurpunt
Vanaf 18:15: Winterwendefeest: Onze Nachthemel Vandaag: De Sterren van 27/12/2025
Vanaf 17:45: Winterwendefeest: Astronomische duisterniswandeling | Natuurpunt
Eten & drinken
Of je nu net een inspirerende wandel- of fietstocht hebt gemaakt, of gewoon even wilt ontsnappen aan de dagelijkse drukte: je bent van harte welkom in ons SilsomCafé! Dit gezellige café in het Bezoekerscentrum Groene Vallei wordt gerund door enthousiaste vrijwilligers en is de ideale plek voor een ontspannen pauze.
In ons café kun je genieten van een heerlijke kop koffie of thee, en we bieden ook een assortiment van bio-Belgische bieren voor wie liever iets anders wil drinken. Voor de kleintjes hebben we lekkere wafels en snacks beschikbaar.
Er is een kinderhoek waar de kinderen kunnen spelen, en daarnaast is er een speelweide waar ze volop kunnen genieten van de natuur.
We organiseren maandelijks knutselworkshops voor kinderen en ouders, zodat het hele gezin samen creatief aan de slag kan.
Kom langs, geniet van een drankje en laat je verwennen door de rust en schoonheid van de Groene Vallei!
Leuk voor kinderen
Verken het Silsombos met een avontuurlijke snuitzak
Wil jij met een plan in de hand en een 16-tal opdrachten het Silsombos tot in je kleinste teen beleven… Kom dan naar het bezoekerscentrum en leen er een Snuitzak uit. Voor 5 euro (cash ter plaatse) ben je de hele namiddag op stap met ouders, grootouders of vrienden en wordt je uitgedaagd om over bomen te klimmen, allerhande natuurelementen te zoeken, een schattendoos te verstoppen, genieten van wolken …
- Tijdens een genummerde wandeling van 2,2 km kan je aan de hand van leuke opdrachten de natuur ten volle ervaren… Een loeppotje, voelzakjes, zoekkaarten, zoekkaarten, lintmeter, tekengerief... helpen jou daar bij.
- Er zijn momenteel 5 snuitzakken beschikbaar.
- Meebrengen: stevige wandelschoenen of laarzen, best lange broek (teken en muggen), in de zomer muggenmelk.
- Meer info bij Loredana Enachescu - 32 479 77 06 76 - [email protected] of [email protected]
Op kamp in de Groene Vallei
In juli kan je een volledige week terecht rondom het bezoekerscentrum voor het Silsomrangerskamp.
SNUITzak
Silsomrangers zomerkampje
Natuurlijk Feestplezier: Vier de Verjaardag van Je Kind in de Prachtige Natuur!
Vier de verjaardag van je kind midden in de natuur bij het Bezoekerscentrum Groene Vallei!
Ontdek de schoonheid van ons prachtige natuurgebied terwijl je samen met vriendjes en vriendinnetjes een onvergetelijk verjaardagsfeest beleeft. Van spannende speurtochten en leuke spelletjes tot het ontdekken van planten en dieren - er is van alles te beleven!
Neem contact met ons op voor meer informatie en reserveer vandaag nog jouw speciale verjaardagsfeest bij Natuurpunt. Laat je kind en zijn/haar vriendjes de magie van de natuur ontdekken op hun speciale dag!
Wandelgids Groene Vallei
Met de steun van het Europese subsidieproject Live Green Valleys konden we een mooie wandelgids ontwikkelen met alle bewegwijzerde wandelingen in alle natuurgebieden van de Groene Vallei.
In het Bezoekerscentrum kan je een exemplaar van de gids bekomen. Wil je graag een digitaal exemplaar? Dan kan je deze hier aanvragen.
Kom met je klas langs voor een onvergetelijke natuurbeleving! Onze ervaren natuurgidsen staan klaar om jullie mee te nemen op een boeiende ontdekkingstocht door het Mysterieuze Silsombos of één van de andere prachtige gebieden in de Groene Vallei.
Meer informatie over onze activiteiten voor scholen, tarieven en hoe je kunt reserveren, vind je in onze brochure hieronder.
Natuurbeleving voor Elke Leerling
EcoTeambuilding in de Groene Vallei
Teambuildings in de mooie natuur op een boogscheut van Brussel, Leuven en Mechelen? Dat kan in Bezoekerscentrum Groene Vallei van Natuurpunt! Vanop de locatie trek je het prachtige natuurgebied in voor een werkdag tussen de orchideeën en andere bloemenpracht. Je leert er in team de fijne kneepjes van natuurbeheer en helpt de natuur een handje. Achteraf kan er nagepraat worden bij een heerlijke lunch. Na de lunch is er een wandeling of workshop in het natuurgebied voorzien met gids, zodat een topervaring verzekerd is.
We werken graag een programma op maat voor jullie uit! Vraag vrijblijvend meer info
Teambuilding
De Orchideeënzaal (op de eerste verdieping) van het Bezoekerscentrum leent zich ideaal voor vergaderingen, familiefeestjes of cursussen voor groepen tot 45 personen. Meer info over beschikbaarheid en tarieven
Ook onze andere bezoekerscentra bieden vergaderfaciliteiten die stuk voor stuk gelegen zijn in het groen en voorzien van de nodige uitrusting om vergaderingen, brainstormsessies, presentaties of een seminarie vlot te laten verlopen. Natuurpunt heeft verschillende bezoekerscentra waar je activiteit op een unieke manier tot zijn recht komt.
Vacatures
- Kom liefst met de fiets. We hebben een ruime fietsenstalling.
- Met de bus: halte Kasteelstraat Erps-Kwerps ligt op minder dan 1 km wandelen van het Bezoekerscentrum. Je geraakt er met de buslijnen 271, R92 en N3 (De Lijn).
- Met de trein: station Erps-Kwerps is een halfuurtje stappen
- Met de auto kan ook. Parkeren kan beperkt aan het bezoekerscentrum zelf maar er zijn betere en grotere parkings aan de kerken van Kwerps en Nederokkerzeel. Van daar wandel je zo meteen het bos in en kom je vanzelf aan het bezoekerscentrum.
Ontvang nieuws over onze natuur en activiteiten rechtstreeks in je mailbox.
Abonneer je op onze nieuwsbrief